Zwierzęta w służbie wojny

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Wojownicy, tragarze, szpiedzy, wykrywacze min, ratownicy. Zwierzęta brały czynny udział w niejednej wojnie i biorą do dziś. Od tysięcy lat człowiek wykorzystuje zwierzęta na wiele sposobów, także do działań wojennych. Konie, słonie, wielbłądy i muły nosiły na swoich grzbietach żołnierzy, broń i prowiant. W niektórych krajach nadal to robią. Gołębie dostarczały meldunki. Koty zwalczały gryzonie na okrętach. Psy również dziś wykrywają miny i szukają rannych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.