Złudzenia optyczne, które zrewidują twoje poczucie rzeczywistości

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Złudzenie optyczne występuje, gdy twój mózg i oczy mówią co innego. Innymi słowy, jest to błędna interpretacja obrazu przez mózg, wynikająca z mechanizmów działania percepcji. Nasze postrzeganie jest rzeczą mocno subiektywną i często uzależnione jest od otoczenia. Ten sam kolor, rozmiar, czy forma może wyglądać inaczej w zależności od kontrastu, zacieniowania, otaczających barw i wielu innych czynników. Przyjrzyjmy się zatem kilku fascynującym iluzjom optycznym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.