Złoty kompas

Uwaga! Wideo uruchamiaj ZAWSZE z włączoną blokadą reklam, bo wyskoczą reklamy i nieprzewidywalne okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz go i zatwierdź. Niektóre filmy wgrywają się i uruchamiają nawet 10-60 sekund (uzbrój się w cierpliwość). FILM NIE DZIAŁA? ODŚWIEŻ STRONĘ! Nadal nie działa? Zgłoś to a naprawimy (jeśli się da)!

Posiadaczka złotego kompasu – Lyra z pomocą Lorda Asriela, pancernego niedźwiedzia i grupki sprzymierzeńców stara się pokrzyżować diaboliczne plany Pani Coulter. Film powstał na podstawie bestsellerowej książki „Zorza północna” (po premierze filmu wznowienia wydano pod tytułem „Złoty kompas”) Philipa Pullmana inicjującej trzytomową serię „Mroczne materie”. Jeśli ciekawią Was dalsze losy Lyry, przeczytajcie „Magiczny nóż” (tom 2) i „Bursztynowa luneta” (tom 3). Książek tych nie sfilmowano, gdyż według producenta pierwszy film za mało zarobił w USA i nie zmienił jego decyzji fakt, że cieszył się ogromną widownią poza USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy plików wideo na serwerze - publikujemy linki i wklejki iframe ze stron zewnętrznych, których regulaminy zabraniają łamania praw autorskich. Roszczenia prawne kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z własnymi modyfikacjami.