Strona JuniorFilm.pl zmienia się w TeleKino.top

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Strona JuniorFilm.pl – z powodu:

– praktycznie zerowej działalności użytkowników, którzy nadzwyczaj rzadko dodają swoje wklejki wideo;

– znikomej liczby komentarzy (choć można dodawać bez rejestracji i logowania);

– spadku poczucia satysfakcji admina z pracy nad nią;

– znikomego wsparcia darczyńców na pokrycie kosztów jej utrzymania (było 5 wpłat w ciągu 5 lat);

wkrótce zmieni nazwę, adres i profil. Ze strony dedykowanej dzieciom zmieni się w stronę dedykowaną widzom w każdym wieku, także dla dorosłych.

Filmy dla dorosłych na stronie o nazwie „Junior Film” mogłyby budzić zbędne kontrowersje, dlatego strona zmieni nazwę na „TeleKino”. Domena TeleKino.top już kupiona i aktualnie trwa przenoszenie wpisów. Po przeniesieniu wpisów domena juniorfilm.pl będzie przekierowywać ruch na telekino.top do czasu, aż wygaśnie. Nazwa „telekino” nie jest przypadkowa, ani „masłem maślanym”. Słowo to oznacza urządzenie lub miejsce w budynku telewizyjnym, w którym obraz z taśmy filmowej przetwarzany jest na sygnał telewizyjny. W przypadku nowej strony można odczytywać je jako skrót myślowy od „filmów telewizyjnych i kinowych”.

Oprócz zmiany nazwy zmieni się repertuar. Pozostaną filmy fabularne i animowane. Filmy dokumentalne zostaną przeniesione na stronę WolneMedia.net, a piosenki znikną, tak jak niedawno znikły kategorie „ciekawostki”, „występy sceniczne” i „programy studyjne i telewizyjne”. Niektóre filmy (np. bardzo trudne do znalezienia w internecie) będą dostępne wyłącznie dla osób zarejestrowanych i zalogowanych. Rejestracja pozostanie bezpłatna, a strona nadal pozostanie niekomercyjna i bez reklam (reklamy w playerach wideo są zewnętrzne i nasza strona nie czerpie z nich żadnych zysków).

Celem zmiany jest danie stronie ostatniej szansy na rozwój. Choć liczba wejść wzrosła do ponad 2000 dziennie (dwa lata temu było to ok. 500), to chciałbym, aby zaczęła żyć własnym życiem, niezależnym od portalu WolneMedia.net, który napędza jej wejścia. Być może poszerzenie profilu o filmy dedykowane dorosłym pozwoli osiągnąć ten cel. Być może wraz z dorosłymi użytkownikami pojawią się także darowizny finansowanie jej działalności (na opłaty za domenę i dofinansowanie serwera) i napiwki (finansowe podziękowania za trud pracy nad stroną).

Poniżej przedstawiam projekt wstępny nowej strony.

Strona już działa, filmy przeniesiono, brakuje tylko miniaturek do wielu filmów, które będą sukcesywnie dodawane. DO momentu zakończenia prac, liczba nowości na stronie będzie symboliczna, ale potem ponownie ruszy pełną parą.

Maurycy Hawranek
Administrator JuniorFilm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.