Zamknięty świat sumo

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Tradycyjne zapasy to w Japonii niemal religia, a najlepsi sumici traktowani są niczym półbogowie. W zamkniętym środowisku zawodników tego sportu wszelkie skandale są natychmiast wyciszane, a kobiety uważane za nieczyste. Profesjonalni zapaśnicy mieszkają razem w specjalnych szkołach zwanych heya. Panuje w nich ścisła hierarchia, a wręcz klasztorny rozkład dnia nie zostawia czasu na dziewczyny czy własne hobby. W 2017 r. siedemnastoletni uczeń został pobity na śmierć za próbę ucieczki. Mimo że jego ciało było zmasakrowane, policja umorzyła sprawę, przyjmując wyjaśnienia szkoły, że chłopak zmarł z powodu przetrenowania. Dopiero śledztwo, przeprowadzone przez rodzinę ofiary, ujawniło prawdę.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.