Żadne zoo nie weźmie tego zwierzęcia. Oto dlaczego…

Uwaga! Player może nie działać w Operze! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Film nie działa - odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da!

Jakich zwierząt nie zobaczycie nigdy w zoo? Co 50-100 milionów lat, około 95% wszystkich żyjących gatunków wymiera na naszej planecie. Naukowcy nazywają ten proces „szóstą katastrofą”. A dzisiaj na skraju wyginięcia jest naprawdę dużo gatunków. Na przykład, jednym z najrzadszych ssaków na naszej planecie jest nosorożec jawajski. Przy życiu pozostało zaledwie niespełna 70 osobników, wszystkie w parku narodowym na wyspie Jawa, w Indonezji. Z wszystkich pięciu gatunków nosorożca, ten jest najbliższy wymarciu. Naukowcy nie mają pewności, ale okres życia tego ssaka szacuje się na 30-40 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.