Wojownicze kobiety wikingów

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Film dokumentalny przedstawiający w nowym świetle pozycję kobiet w społeczności wikingów. Birkę, dawne miasto wikingów na wyspie Björkö nieopodal Sztokholmu, zaczęto badać w latach 1870. W trakcie wykopalisk znaleziono nienaruszony grobowiec z bogatym wyposażeniem. Przyjęto, że pochowano w nim mężczyznę. Jednak przeprowadzone w 2017 roku badania DNA wykazały, że szkielet należał do wojowniczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.