W jaki sposób pasy bezpieczeństwa mogą ocalić życie?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Pasy bezpieczeństwa powinny być zapięte w każdej podróży samochodem – niezależnie od tego, czy wybierasz się do pobliskiego sklepu, czy za granicę. Ale jak właściwie działa ten intrygujący mechanizm? Jak to się dzieje, że normalnie pas nie przeszkadza w ruchu, a jednocześnie blokuje się błyskawicznie przy nagłej zmianie prędkości? Wyjaśnienie znajdziesz w dzisiejszym filmiku, bo Jasna Strona jest właśnie od tego, żeby pokazywać, jak działa świat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.