USA w oczach pierwszych gości z Japonii

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Przez ponad 200 lat Japonia była w izolacji od reszty świata. Stosunki handlowe i relacje z innymi krajami należały do rzadkości. Nie wpuszczano obcokrajowców, a przeciętnemu Japończykowi nie wolno było wyjechać za granicę. Miejscowa ludność mogła sobie jedynie wyobrażać, jak wygląda życie w innych częściach świata. Izolacja dobiegła ostatecznie końca w 1854 roku. Japonia zaczęła podpisywać umowy handlowe z innymi krajami. Jednym z pierwszych takich partnerów były Stany Zjednoczone Ameryki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.