Turcy zbudowali największy most na świecie

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Cieśnina Dardanele zawsze była istotnie ważnym punktem dla Turcji, znanym z wydarzeń historycznych i wielkiego znaczenia strategicznego. Łączy śródlądowe tureckie Morze Marmara z Morzem Egejskim, które przechodzi w Morze Śródziemne. Cieśnina otrzymała swoją nazwę na cześć pobliskiego starożytnego miasta Dardania. Wraz z sąsiednim Bosforem cieśnina stanowi granicę między Europą a Azją. Mimo swojego znaczenia, wcześniej kontynenty łączyły tylko 3 mosty i 2 tunele prowadzące przez Bosfor, a wszystkie znajdowały się w Stambule, co powodowało duże korki, zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Nowy wiszący most samochodowy o łącznej długości 4608 m został oddany do użytku 18 marca 2022 r. a kontynenty Europy i Azji po raz pierwszy połączą się w Dardanelach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.