To znalezisko na Mount Evereście przeraziło naukowców

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Everest to najwyższa góra na świecie. Wejście tam to prawdziwe marzenie każdego wspinacza, ale bez wątpienia także bardzo niebezpieczna przygoda. Podczas próby zdobycia tego szczytu zginęła już ogromna liczba osób. Najwyższy punkt na naszej planecie to miejsce znane – przynajmniej ze słyszenia – już uczniom w szkole podstawowej. Historia odkrycia Everestu i losy wielu odważnych ludzi, którzy próbowali go zdobyć, często pozostają dla nas tajemnicą. W dzisiejszym video opowiemy Wam, jakie niezwykłe sekrety skrywa najwyższa góra świata. Czy na ekstremalnych wysokościach może istnieć ukryte życie? Jak i ile płacą wspinacze za odkrywanie takich tajemnic?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Automat zamienia playery YouTube na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.