To plemię nigdy nie śpi – najszczęśliwsi ludzie na świecie! Też tak chcę!

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

W dzisiejszym odcinku chcę wam opowiedzieć o pewnym niezwykłym, a nawet dziwacznym plemieniu. Ci ludzie nie wiedzą nawet, która jest godzina! Być może dlatego, że praktycznie nigdy nie śpią. Co parę lat zmieniają sobie imiona. Plemię Pirahã nie wie, co to wstyd czy stres. Jest słabo zorientowane w otaczającym je świecie. To plemię jest naprawdę niezwykłe, a żyją w nim najszczęśliwsi ludzie na świecie!

3 wypowiedzi

  1. Biedne dzieci, którym taki kłamliwy film jest serwowany. To składanka różnych filmów o Indianach. Propagowanie pogaństwa.

  2. Nie obrażaj ich, ich życie przypomina życie Adama i Ewy w Edenie. Mądrość nie bierze się z religii, nauki czy wiary, ale sposobu rozumowania. A ich sposób rozumowania jest prosty.

    Z drugiej strony zastanawiam się, czy w podobny sposób (nie obrażając tych ludzi) nie myślą zwierzęta, które też żyją z dnia na dzień, jedzą kiedy mają jedzenie, poszczą gdy nie mają, nie mają dostępu do wiedzy starszej niż najstarszy członek stada, itd. Tak czy siak – nie dbają o dobra materialne i są szczęśliwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.