Ten żółw męczył się 19 lat

Uwaga! Wideo uruchamiaj ZAWSZE z włączoną blokadą reklam, bo wyskoczą reklamy i nieprzewidywalne okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz go i zatwierdź. Niektóre filmy wgrywają się i uruchamiają nawet 10-60 sekund (uzbrój się w cierpliwość). FILM NIE DZIAŁA? ODŚWIEŻ STRONĘ! Nadal nie działa? Zgłoś to a naprawimy (jeśli się da)!

Plastik otacza nas wszędzie – na ziemi, w powietrzu i wreszcie w wodzie. Jeśli nie zostaną podjęte drastyczne środki, do 2040 roku ilość plastiku w oceanach na świecie potroi się. Niesamowita ilość odpadów z tworzyw sztucznych co roku trafia do wody, stopniowo zamieniając oceany w gigantyczne wysypiska śmieci. Problem ten na pierwszy rzut oka nie wydaje się wybitnie zauważalny, ale często niesie ze sobą niebezpieczeństwo dla zwierząt morskich, a nawet ludzi. Plastik szczególnie mocno zagraża żółwiom morskim. Aż 86% ich populacji coraz bardziej dotyka zanieczyszczenie wód tworzywami sztucznymi. Według Wildlife Foundation, dziesiątki tysięcy żółwi rocznie umiera z powodu zaplątania się w śmieci. 52% żółwi je plastik, myląc go z pokarmem, po czym oczywiście nie czują się zbyt dobrze, a niekiedy nawet giną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - korzystamy z legalnych wklejek wideo ze stron zewnętrznych, których regulaminy zabraniają łamania praw autorskich. Piractwo zgłaszaj na stronach źródłowych. Usuwamy wklejki na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z własnymi modyfikacjami.