Ten chłopiec zaginął w 1912 roku i odnalazł się po 60 latach

Uwaga! Wideo uruchamiaj zawsze z włączoną blokadą reklam, bo pojawią się uciążliwe reklamy lub okienka z nieprzewidywalnymi stronami, za które nie odpowiadamy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz go i zatwierdź. Niektóre filmy długo się wgrywają - uruchamiaj je, gdy strona wczyta się w 100%. Film nie działa? Odśwież stronę! Jeśli nadal nie działa - zgłoś to!

Opisywanie podróży w czasie to powszechna technika stosowana w literaturze i kinie science fiction. W fikcji pomysł takiej podróży i specjalnego urządzenia (wehikułu) do tego celu zyskał popularność w dużej mierze dzięki słynnej powieści H.G. Wellsa „Wehikuł czasu” z 1895 roku. Ta idea była już jednak wcześniej wykorzystywana w literaturze. Podróż w przyszłość opisuje choćby Jan Tadeusz Bułharyn w eseju „Plausible Fables, czyli Wędrówki po świecie w XXI wieku” z 1824 roku. Być może był to nawet pierwszy opis podróży w czasie w literaturze światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - korzystamy z legalnych wklejek wideo ze stron zewnętrznych, których regulaminy zabraniają łamania praw autorskich. Piractwo zgłaszaj na stronach źródłowych. Usuwamy wklejki na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z własnymi modyfikacjami.