Technologie społeczne Chin, których okropnie się boję

Uwaga! Wideo uruchamiaj ZAWSZE z włączoną blokadą reklam, bo wyskoczą reklamy i nieprzewidywalne okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz go i zatwierdź. Niektóre filmy wgrywają się i uruchamiają nawet 10-60 sekund (uzbrój się w cierpliwość). FILM NIE DZIAŁA? ODŚWIEŻ STRONĘ! Nadal nie działa? Zgłoś to a naprawimy (jeśli się da)!

Rząd chiński postrzega demokrację i prawa człowieka jako swoje największe zagrożenie. Obawiając się utraty monopolu na władzę w przypadku politycznej liberalizacji, buduje ultranowoczesną sieć totalnego państwowego nadzoru elektronicznego, wyrafinowany system oceny społecznej i cenzury Internetu w kraju. Partia tworzy elektroniczny system zarządzania masami na niebywałą skalę, który mnie przeraża! Ale po kolei.

1 komentarz

  1. Dokument bardzo tendencyjny typu click-byte. Prezentowane urywki filmowe mogą pochodzić z dowolnego kraju – łącznie z Wielką Brytanią gdzie w Londynie na jednego mieszkańca przypada 2.5 kamery. Chętnie bym posłuchał wypowiedzi zwykłych Chińczyków, szczególnie tych gnębionych Ujgurów bo widziałem nagrania amerykanina podróżującego po świecie i podczas pobytu w Chinach pokazywał prowincje gdzie żyją Ujgurowie i jak żyją – życzył bym sobie by Polacy żyli na takim poziomie jak Ujgurowie… Nowe samochody, gęsta sieć metra, w miastach pełno witrynek małych firemek a nie molochów korporacyjnych, dużo matek z małymi dziećmi, tatów też – amerykanin sobie żartował nawet – “pokażę wam teraz trochę wykastrowanych Ujgórek” i przechadzał się po bulwarze gdzie było gwarno, tłoczno i dużo wielodzietnych rodzinek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy plików wideo na serwerze - publikujemy linki i wklejki iframe ze stron zewnętrznych, których regulaminy zabraniają łamania praw autorskich. Roszczenia prawne kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z własnymi modyfikacjami.