Tajemnice początków Polski – 6 – Z otchłani pradziejów

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Czy Polacy rzeczywiście są dziedzicami Wielkiej Lechii? Co się działo nad Odrą i Wisłą przed Mieszkiem I? Jakie ludy przetoczyły się przez ziemie dzisiejszej Polski w pradziejach?

1 komentarz

 1. Przyklad profesora GRZYBOWSKIEGO 10 lat badan jego zespolu na uniwersytetu Torunskim gentycznych na NAS i wnioski- definicja ; JESTESMY na naszych ziemiach NAJMNIEJ 10700 LAT !!!!!!!!!!!!!!!!!! … … To, że Polacy nie wiedzą, że sławni WIKINGOWIE SĄ ICH PRZODKAMI z przedpiastowskiej dynastii POPIELIDÓW wynika z wielopokoleniowego prania mózgu i wymazania Polakom PRZEDKATOLICKIEJ historii Polski.

  Europa mówi dziś w językach indoeuropejskich wywodzących się z ARYJSKIEGO sanskrytu.

  Słowo WIKING nie oznacza konkretnej narodowości.

  Słowo to wywodzi się od sanskryckiego słowa VIK, co tłumaczy się jako ZATOKA, a w starosłowiańskim oznaczało OSADĘ PORTOWĄ.

  Niemcy mieszkający pomiędzy RENEM a ŁABĄ nazywali WIKINGÓW – czyli swoich sąsiadów zza Łaby, ASCOMANNI – czyli ludzie POPIOŁÓW (po Polsku Popielidzi)

  Lechitów na wschodzie Europy, czyli przodków Polaków, nazywano LACHAMI a na zachodzie LOCHAMI.

  CELTOWIE ( czyli pasterze ) nazywali Wikingów LOCHLANACH. Słowo LANACH znaczy KRAJ. Czyli LOCHLANACH = kraj LACHÓW, czyli kraj LECHITÓW.

  Wikingów niektórzy nazywali NORDYKAMI, czyli synami NIEBA PÓŁNOCNEGO.

  Według najstarszych Polskich i Ruskich kronik nazwa POLAN wywodzi się od łacińskiej nazwy NIEBA PÓŁNOCNEGO – łac. POLUS ARCTICUS.

  Natomiast Anglosasi nazywali Wikingów DANE – czyli Duńczycy, bo LECHICI panujący w Danii używali Danii jako przyczółka do wypraw na Anglię i północną Skandynawię.

  Ostatnim Wikingiem – królem POLSKI i Danii był Bolesław KRZYWOUSTY. I tak opisuje to Kronika Wielkopolska ( str. 87 )

  „I tak Bolesław, który odznaczał się wielką śmiałością w podbijaniu państw, w roku Pańskim 1124 przepłynął morze, zajął królestwo DUNÓW i umieściwszy w nim własnych namiestników, wrócił do ojczyzny z wielce zaszczytną sławą i triumfem.”

  Pierwszym Polakiem i królem DANII z dynastii POPIELIDÓW był WYSIYMIR, który panował między Popielem I a Popielem II.

  Zarówno Kronika Bielskigo jak i Kronika Wielkopolska podają, że pierwszym królem z rodu Popielidów był Popiel I – Syn króla królów Lestka III i siostry ( bądź córki ) Juliusza Cezara – Julii.

  Julia założyła sławne miasto portowe Wikingów WOLIN. Lestek III jak i Mieszko I miał wiele żon i z nimi miał 21 synów. Ci synowie mieli też po kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt żon. I każdy miał kilkadziesiąt synów. Wtedy panował zwyczaj, że tylko pierworodny syn dziedziczył cały majątek i jeśli któryś z braci nie chciał być sługą pierworodnego, zakładał własne miasta i wsie. W ten sposób Popielidzi stali się dominującym rodem arystokratycznym w LECHII – tak nazywano PRZEDKATOLICKA Polskę.

  Popiel I zmarł około roku 68 n.e. Przez następne osiem wieków Lechici mieli tylko JEDNEGO króla królów z tej dynastii – WYSIMIRA, a przez pozostały okres kraj Lechitów był FEDERACJĄ równych sobie królów pasterzy ( czyli CELTÓW ), którzy osiedlili się nad ZATOKAMI i zakładali tam miasta. PASTERZE ci (Celtowie) nazywali się KRÓLAMI ZATOK.

  Z Połączenia słów VIK i KING powstała nazwa POLAN mieszkających na ZATOKAMI czyli WIKINGÓW ( VIK = zatoka + KING = KRÓL = KRÓL ZATOK ).

  Dominujące panowanie rodu Popielidów w Federacji Imperium Lechitów zakończyło się za czasów Popiela II, który otruł winem cały sejm w Kruszewicy oraz towarzyszących im senatorów i członków rodziny ( ok. 4000 osób + 20 000 członków rodziny ).

  O panowaniu Popielidów tak podaje Kronika Wielkoposka ( str. 49 )

  „Z tego powodu siostra jego – Julia, została oddalona przez Lestka – króla Lechitów, zostawiwszy u niego maleńkiego syna POMPILIUSZA czyli POPIELA. Lestek oddaliwszy swą żonę, z innymi żonami i nałożnicami spłodził 20 synów, którym przekazał kraje nadmorskie jako księstwa i hrabstwa. Każdemu z synów ojciec przekazał jedno księstwo nad morzem PÓŁNOCNYM aż do Westwalii, Saksonii, Bawarii i Turyngii (całe dzisiejsze północne Niemcy) . Pompiliusza zaś, czyli POPIELA ustanowił królem wszystkich i kazał go koronować. Za czasów tego Lestka, jak sądzę, narodził się Chrystus z Dziewicy.”

  Dokładne kraje w jakich panowali Lechici z rodu Popielidów Kronika Wielkopolska opisuje to na stronie 53.

  Ponadto Długosz w I księdze Roczników podaje, że Gdańsk i inne słynne miasta portowe Wikingów położone w ZATOKACH założyli POLANIE. I tak:

  Polanin Cham założył HAMBURG
  Selszyn założył centrum Wikingów do panowania POLAN nad DUNAMI – SZLEZWIG.
  Bukowiec założył LUBEKĘ, której dawna nazwa to Bukowiec.

  Skoro wiemy już kim byli Wikingowie, nazywani przez Niemców Ascomanni, przytoczę fragment poświęcony WYSIMIROWI z KRONIKI BIELSKIEGO.

  „Wyszymir monarcha Polski był tym, którego Duńskie kroniki nazywają WISMER. Ten przeciw Duńczykom obrócił się wielką mocą. Zbudował okręty wielkie i ciągnął przeciw królowi Duńskiemu Sywardowi. Król Duński zląkł się wielkości okrętów jednak upomniał swoich ludzi, aby pamiętali na swe szkody, które od Polaków mieli, żeby się nie litowali mszcząc się za szkody na swoich. Także Wyszymir upomniał swoich, potem wsiadłszy na łodzie potykali się mężnie. Zwyciężył Polak. Duńczyk uciekł.”

  Wymienione wyżej kroniki są dostępne w sprzedaży lub na chomikuj.pl

  Dziękuję za uwagę.

  O inwazju arbskich sasanidow mowic na Europe 1600 lat temu co wykorzystali religie tez do podboju Naszych ziem , teligie chrzescijanska co im dawala moznosc dziedziczenia tronow swoich prywatnych panstw a nie jak wzcesniej wszystko bylo obmawiane na wiecach , mowic o Popielidach ktorzy przez chrzescijan wraz ze swita Imperium Lecha zosrtalo wytrute , “Kto we wlsne hgniazdo kicha ten innym z innego gniazda cuchnie”… *Po rozum do glowy… GERMANIE TO MY !!!! Tak NAS nazywali wojujacy z Nami LEACHAMI rzymianie za rzeka Rynna – Ryn = dzis REN , TAK NASZ a nie zadnych bliskowschodnich sasanidow co wdarli sie do Nas 1600 lat tem zminili Nam na zachodziejezyk , wojowali, , ciagneli do wladzy i w koncu oglupili i zmienili historie (Artura Lalak , Bieszk , Szydlowski , doktor Zalwski , Profesor Grzybowski i inni potwierdzaja np ze jestesmy na NASZYCH ziemiach najmniej 10700 latc. ) Szwecja i Dania + Norwegia , szczegolnie poludniowa Skandynawia byla ZASIEDLANA PRZEZ NAS Leachow ZASIEDLANA pomiedzy 8 a 10 wiekiem , CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE … (Palenie “czarownic” znacie w Ystad,Szwecji.) Janusz Bieszk ponad 300 map !!!(potwierdza Artur Lalak i Szydlowsk, dr Zalewski , prof Grzybowski); Odwety=Inwazje Ariów-Sławian/LEACHOW na cesarstwo rzymskie w V i VI wieku według mapy francuskiej. Str Janusz Biesz na Facebook.
  W nawiązaniu do map numer 62 (patrz niżej) oraz mapy numer 31 z naszego Atlasu, chciałbym przypomnieć o największych inwazjach w ramach odwetu, naszych przodków Ariów-Sławian z terenu Lehii, na ziemie cesarstwa rzymskiego w wiekach V i VI, w celach podboju, osadnictwa i założenia oraz panowania tam nowych królestw sławiańskich, w ramach Imperium Lehitów.
  Chronologicznie poniżej miały miejsce inwazje:
  1.Rok 405 – najazd zbrojny w celu podbicia i obalenia cesarstwa rzymskiego, zorganizowany przez wojewodę Radgoszcza I, byłego króla Lehii (388-394), który w tym celu oddał władzę młodszemu bratu Witosławowi II. Zebrał ponad 200-tysięczną armię Gotów, Wandalów, Suewów, Herulów, Scytów i zaatakował, pustosząc przez kilka miesięcy prowincje rzymskie: Trację , Panonię, Iliryk, Noricum i północną Italię. W trakcie oblężenia Florencji został zaatakowany przez Rzymian i ich sojuszników oraz wyparty w pobliskie leśne wzgórza w pobliżu Faesulae (Fiesole). Tam pozostałości jego armii zostały pokonane przez brak wody i żywności, jak również nie udało się mu przedrzeć przez linie wroga. Wojewoda Radgoszcz został stracony przed główną bramą Florencji 28 sierpnia 406 roku (patrz K.L. I s. 171-173).
  2. Rok 406 – najazd zbrojny w celu podboju i osiedlenia się.
  Była to wielka emigracja ponad 200 tysięcy wojowników; Suewów, Wandalów, Burgundów, Alanów, Herulów, ale dodatkowo z tysiącami kobiet, dzieci oraz taborami i bydłem, pod wodzą króla Lehii Corsico (Korzysko ?) i jego młodszego brata księcia Godegisilusa (Godzisława ?), którzy przekroczyli zamarznięty Ryn (Ren) niedaleko Mogucza (Mainz) i wkroczyli do Galii, pokonując graniczną straż rzymską. Później na południowym wschodzie Galii Burgundowie utworzyli swoje królestwo Burgundię (420-534), ze stolicą w Wormacji. Ponad 2 lata mieszkali i przemieszczali się po Galii pod wodzą Godegisilusa, który wkrótce zmarł. W międzyczasie król Corsico pustoszył inne regiony Galii i później wrócił do Lehii.
  W 409 roku Suewowie, Wandalowie i Alanowie wkroczyli do Iberii, pod wodzą synów Godegisilusa Gunderyka i Genzeryka, którą podzielili między siebie, zakładając królestwa w latach 509-529 w:
  Galicji – Wandalowie-Hasdingowie i Suewowie,
  Luzytanii (obecna Portugalia) i Kartagenie – Alanie,
  Betyce (obecna Andaluzja) – Wandalowie-Silingowie.
  Na wschodzie Iberii panowali Wizygoci jako sojusznicy Rzymu.
  W 428 roku Gunderyk zmarł nagle w Sewilli i Genzeryk został niepodzielnym królem Wandalów oraz Alanów i w 429 roku wyemigrował z nimi do Afryki północnej, gdzie po zdobyciu Hippony i Kartaginy założył królestwo, które obejmowało także wyspy morza Śródziemnego oraz panował w okresie lat 429-534.
  Suewowie natomiast pozostali w Iberii, zdobyli jeszcze południowe miasta Merida, Sewilla i panowali w swoim królestwie w latach 429-585.
  W tym czasie Wizygoci założyli królestwo Tuluzy w Galii, gdzie panowali w latach 418-526.
  W 586 roku finalnie Suewowie zostali włączeni do królestwa Wizygotów ze stolica w Toledo i powstało tzw. Królestwo Toledańskie, które trwało jeszcze 125 lat do 711 roku.
  Reasumując Ariowie-Sławianie panowali w swoich królestwach w Iberii 302 lata (409-711), a w Galii 116 lat i w Afryce północnej oraz na wyspach morza Śródziemnego 105 lat (429-534) (patrz K.L. I s. 87-114).
  3. Rok 451 – Ariowie-Sławianie Hunowie pod wodzą króla Attyli, najechali Galię, zdobyli miasta Miecz ( Metz) i Orlin (Orlean) oraz zajęli opustoszałe Reims. Ostatecznie rozbili obóz na równinach nad rzeką Marną, nazywanych Polami Katalaunijskimi (Campi Catalauni). Tutaj doszło do decydującej bitwy między Hunami z ich sojusznikami Ostrogotami i Gepidami pod wodzą króla Attyli, a Rzymianami z ludami sprzymierzonymi w tym Wizygotami, pod wodzą patrycjusza Decjusza. Zaciekłe walki trwały do późnego wieczora i ostatecznie Hunowie przegrali. Stosy trupów (dziesiątki tysięcy zabitych), zaścielały pole bitwy, ciągnąć się kilometrami.
  Taktycznie pozwolono Hunom odejść za Ren, żeby Wizygoci nie poczuli się zbyt pewnie.
  Rok 452 – w celu pomszczenia klęski, król Attyla na czele Hunów najechał zbrojnie przez Alpy północną Italię. Hunowie zniszczyli miasto Akwileja oraz spustoszyli Mediolan i Pawię. Nie ruszyli na Rzym z powodu otrzymanej wiadomości, że wojska bizantyjskie najeżdżają ich siedziby nad Dunajem i w Italii rozpoczęła się epidemia. W związku z tym Attyla wydał rozkaz wycofania się z Italii (patrz K.L. I s.119-120).
  4. Rok 568 – Ariowie-Sławianie Longobardowie (odłam ludu Wandalów), najechali północną Italię, gdzie zdobyli kilka ważnych miast i później osiedlili się zakładając swoje królestwo ze stolicą w Pawii, które podzielili na 36 księstw ze stolicami w ważniejszych miastach.
  Panowali w swoim królestwie 206 lat (568-774) oraz w najważniejszych księstwach w:
  – Spoleto 202 lata (572-774),
  – Benewencie 278 lat (571-849),
  – Benewencie okrojonym 201 lat (849-1050),
  – Salerno 229 lat (849-1078).
  W sumie Ariowie-Sławianie Longobardowie panowali i funkcjonowali w Italii w swoim królestwie oraz w 37 księstwach (doszło Salerno), przez 510 lat (568-1078) ! Panowali
  i zarządzali społeczeństwem zachodnim na ziemiach byłego cesarstwa rzymskiego, najdłużej ze wszystkich ludów sławiańskich (patrz K.L. V s. 221-225).
  JB
  #starozytnosc Artura LALAKA OGLÁDAĆ. Najlepsze ze ci tamci niemcy maja calá mase NASZEJ GENETYKI R1a1 , JESTTESMY na naszych ziemiach NAJMNIEJ 10700 LAT !!!!!!!!!!!!!!!!!! Cudze chwalicie SWEGO nie znacie SAMI NIE WIECIE co posiadacie !!!!!!!!!!!! MASZ pokazywane dowody przez LALAKA i SKWARKA, MGR Historii WITKOWSKIEGO, DOKTORA ZALEWASKIEGO, Profesora GRZYBOWSKIEGO I ZIELINSKIEGO , uniwersytet warszawski troche zaczal o tym dyskutowac, SZYDLOWSKI , BIESZK, BIALCZYNSKI , NOSAL TV, itp Przeciez jest od groma map , zapisow, dowodow TAKZE ZA GRANI)CA, TO NIEMCY TO WIEDZA A U NAS TO CENZURUJA??? OBUDZIĆ SIE !!!!!!!!!!!!!!!!!! Stop ponizaniu NAS, RozsylaMY 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.