Szukając nowej Ziemi

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Czy marzenie o znalezieniu nowej Ziemi może się wkrótce ziścić? Kolejne odkrycia zdają się przybliżać nas do tego celu. Egzoplanety, czyli planety krążące wokół innych gwiazd niż nasze Słońce, jako pierwsi odkryli Aleksander Wolszczan i Dale Frail. Od tego czasu minęło 30 lat, a astronomowie znaleźli kolejne egzoplanety o zbliżonych do ziemskich warunkach na powierzchni. Poszukiwanie życia w kosmosie weszło w nową fazę. Dokument przedstawia obecny stan wiedzy na ten temat i widoki na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.