Storczyki

Uwaga! Wideo uruchamiaj ZAWSZE z włączoną blokadą reklam, bo wyskoczą reklamy i nieprzewidywalne okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz go i zatwierdź. Niektóre filmy wgrywają się i uruchamiają nawet 10-60 sekund (uzbrój się w cierpliwość). FILM NIE DZIAŁA? ODŚWIEŻ STRONĘ! Nadal nie działa? Zgłoś to a naprawimy (jeśli się da)!

Rodzina Orchidaceae, czyli storczykowate to jedna z najliczniejszych rodzin roślin na Ziemi. Obejmuje ponad 25 000 udokumentowanych gatunków, a szacuje się, że w sumie może ich być nawet 40 000. Przeważająca część zamieszkuje tropiki, ale czy wiedzieliście, że u nas w Polsce, na śródleśnych łąkach, murawach i w lasach również rosną storczyki? I jest ich całkiem sporo, bo około 50 gatunków. W naszej szerokości geograficznej nie są to rośliny tak okazałe, jak choćby w lasach równikowych, ale zadziwiają kształtami, barwą i strategiami przetrwania. Film prezentuje storczykowe piękności naszego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - korzystamy z legalnych wklejek wideo ze stron zewnętrznych, których regulaminy zabraniają łamania praw autorskich. Piractwo zgłaszaj na stronach źródłowych. Usuwamy wklejki na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z własnymi modyfikacjami.