Statek złamał się na pół, ale uratowano załogę

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

SS Pendleton został zbudowany w 1944 roku w Portland w stanie Oregon. Tankowiec miał ponad 152 metry długości i mógł osiągać prędkość 29 kilometrów na godzinę. Pierwszy niefortunny wypadek z udziałem statku zdarzył się w lipcu 1951 roku. Pendleton osiadł wtedy na mieliźnie podczas podróży wzdłuż rzeki Hudson w Nowym Jorku. Ten incydent nie został jednak uznany za szczególnie poważny. Statek wypłynął ponownie w morze już na drugi dzień. Nikt wtedy nie wiedział, że uszkodzona część kadłuba statku odegra kluczową rolę w jego tragicznym zatonięciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.