SR 71 Blackbird, czyli najszybszy samolot w historii

Uwaga! Wideo uruchamiaj ZAWSZE z włączoną blokadą reklam, bo wyskoczą reklamy i nieprzewidywalne okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz go i zatwierdź. Niektóre filmy wgrywają się i uruchamiają nawet 10-60 sekund (uzbrój się w cierpliwość). FILM NIE DZIAŁA? ODŚWIEŻ STRONĘ! Nadal nie działa? Zgłoś to a naprawimy (jeśli się da)!

Od połowy lat 1960. Amerykanie zaczęli widzieć dziwne zjawiska na niebie, cywile przestraszyli się grzmotów piorunów nieznanego pochodzenia przy idealnie bezchmurnej pogodzie. Czy to kosmici? Latem 1967 roku amerykańskie siły powietrzne w końcu ujawniły tajemnicę. Okazało się, że rozrywający duszę ryk należał do samolotu zwiadu strategicznego, który podczas testów lecąc bardzo, bardzo wysoko przy całkowicie niewyobrażalnej prędkości. W okresie zimnej wojny wywiad zajmował jedną z najważniejszych dziedzin w lotnictwie. Do tych celów wykorzystano najbardziej zaawansowane i najdroższe technologie tamtych czasów, a jednym ze zrealizowanych cudów inżynierii był Lockheed SR-71 BlackBird, który wyprzedzał swoje czasy o dekady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy plików wideo na serwerze - publikujemy linki i wklejki iframe ze stron zewnętrznych, których regulaminy zabraniają łamania praw autorskich. Roszczenia prawne kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z własnymi modyfikacjami.