Skąd pochodzi kawa?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Bunna – kawa. Według legendy to właśnie tu, w Etiopii, w rejonie Kaffa pewien pasterz odkrył, że po zjedzeniu owoców kawowca jego kozy dziwnie się ożywiają. Od tamtej pory kawa przeszła długą drogę – Arabowie odkryli, jak ją prażyć i parzyć, została przez chrześcijan uznana za napój szatański, a ostatecznie papież Klemens zdjął z niego klątwę. Etiopia, mimo, że największe plantacje znajdują się w Brazylii i Kolumbii, wciąż jest ojczyzną kawy i wielu sądzi, że to właśnie bunna z tego miejsca na Świecie smakuje najlepiej. Dotarłam do rejonu Kaffa, zamieszkałam z rodziną Abrahama i przekonałam się, jak wygląda miejsce, gdzie rośnie Twoja kawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.