Rozwiązano zagadkę sprzed 75 lat! 5 zaginionych łodzi podwodnych, które udało się odnaleźć

Uwaga! Wideo uruchamiaj ZAWSZE z włączoną blokadą reklam, bo wyskoczą reklamy i nieprzewidywalne okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz go i zatwierdź. Niektóre filmy wgrywają się i uruchamiają nawet 10-60 sekund (uzbrój się w cierpliwość). FILM NIE DZIAŁA? ODŚWIEŻ STRONĘ! Nadal nie działa? Zgłoś to a naprawimy (jeśli się da)!

O łodziach podwodnych większość z nas usłyszała w wieku szkolnym. Widzieliśmy je w filmach lub czytaliśmy o nich w książkach. Wtedy łódź podwodna wydawała się strasznie ciekawą maszyną wojskową, ale jednocześnie jakby automatyczną, bez ludzkiej załogi. Być może myśleliśmy nawet o tym, jak żyją łodzie podwodne – jedzą, śpią, korzystają z toalety? Już jako dorosłe osoby, zaskoczyć mogło nas to, że system autonomiczny (jak nazywa się slangowo służbę bojową na pokładzie takiej łodzi), potrafi wytrzymać pod wodą nawet sześć miesięcy bez wynurzania się. Szczerze mówiąc, to dość przerażająca wizja – pół roku w ciasnej, ograniczonej przestrzeni, w dodatku pod wodą. Nie wspominając już o różnych niebezpieczeństwach, które czyhają tylko na taką łódź. Trudno sobie wyobrazić, jaką odwagą, wytrzymałością i nerwami ze stali muszą cechować się ludzie służący na łodziach podwodnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy plików wideo na serwerze - publikujemy linki i wklejki iframe ze stron zewnętrznych, których regulaminy zabraniają łamania praw autorskich. Roszczenia prawne kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z własnymi modyfikacjami.