Rozwiązano zagadkę sprzed 75 lat! 5 zaginionych łodzi podwodnych, które udało się odnaleźć

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

O łodziach podwodnych większość z nas usłyszała w wieku szkolnym. Widzieliśmy je w filmach lub czytaliśmy o nich w książkach. Wtedy łódź podwodna wydawała się strasznie ciekawą maszyną wojskową, ale jednocześnie jakby automatyczną, bez ludzkiej załogi. Być może myśleliśmy nawet o tym, jak żyją łodzie podwodne – jedzą, śpią, korzystają z toalety? Już jako dorosłe osoby, zaskoczyć mogło nas to, że system autonomiczny (jak nazywa się slangowo służbę bojową na pokładzie takiej łodzi), potrafi wytrzymać pod wodą nawet sześć miesięcy bez wynurzania się. Szczerze mówiąc, to dość przerażająca wizja – pół roku w ciasnej, ograniczonej przestrzeni, w dodatku pod wodą. Nie wspominając już o różnych niebezpieczeństwach, które czyhają tylko na taką łódź. Trudno sobie wyobrazić, jaką odwagą, wytrzymałością i nerwami ze stali muszą cechować się ludzie służący na łodziach podwodnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.