Rekiny wypluwają swój żołądek i 28 innych ciekawostek z okazji tygodnia rekinów

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Dlaczego rekiny pełnią ważną rolę w ekosystemie oceanów? Nawet jeśli te drapieżniki budzą w nas strach, są niezaprzeczalnie potrzebne w wodnym środowisku. Są też naprawdę niezwykłe! Niektóre gatunki potrafią dosłownie wypluć własny żołądek, by opróżnić go ze śmieci. A wiedzieliście, że rekiny mają świetny wzrok i specjalny system ogrzewania oczu? Skóra rekina w dotyku przypomina papier ścierny. Czy to nie fascynujące? Oto 29 faktów o rekinach, których starczy z okładem na cały tydzień świętowania tych zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.