Przyjemne eksperymenty do przeprowadzenia w domu

Uwaga! Wideo uruchamiaj ZAWSZE z włączoną blokadą reklam, bo wyskoczą reklamy i nieprzewidywalne okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz go i zatwierdź. Niektóre filmy wgrywają się i uruchamiają nawet 10-60 sekund (uzbrój się w cierpliwość). FILM NIE DZIAŁA? ODŚWIEŻ STRONĘ! Nadal nie działa? Zgłoś to a naprawimy (jeśli się da)!

Chcecie zobaczyć prawdziwą magię? Dziś ją z chęcią pokażemy! Witamy w magicznym laboratorium Rogera i Sama! Przygotowaliśmy 7 niesamowitych eksperymentów naukowych, które Was zaskoczą! 1) Głodny zgniotek! Pomieszajcie przezroczysty klej, wodę, barwnik spożywczy, sodę oczyszczoną i opiłki żelaza. Popatrzcie, jak zgniotek zjada metalowe obiekty, a nawet tańczy! 2) Sztuczka zwana fizyką! W końcu balon można łatwo rozbić jednym gwoździem. Ale co jeśli go położymy na stu gwoździach? 3) Gorący lód! Ugotujcie wodę z octanem sodu, wlejcie mieszankę do przezroczystego naczynia, przykryjcie i schłódźcie. Potem zanurzcie patyk w szklance i patrzcie, jak zamarza! 4) Sztuczka z bańką i suchym lodem. Do następnego eksperymentu potrzeba plastikowej butelki z rurką, mydła i suchego lodu. Popatrzcie, jak łatwo zrobić niesamowite bańki! 5) Następna sztuczka z suchym lodem! Przygotujcie miskę wody, szklankę roztworu mydła i zamoczony w nim sznurek. Tym razem nadmuchamy jedną wielką bańkę napełnioną parą! 6) Magiczna woda! Do tego eksperymentu potrzebujemy tylko szklanki wody i tektury. Zaskoczy Was to, co z nimi zrobimy! 7) Elektryczność statyczna czyni cuda! Uczeszcie pluszowego misia, a potem zbliżcie grzebień do wody. Sprawicie, że woda zatańczy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - korzystamy z legalnych wklejek wideo ze stron zewnętrznych, których regulaminy zabraniają łamania praw autorskich. Piractwo zgłaszaj na stronach źródłowych. Usuwamy wklejki na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z własnymi modyfikacjami.