Przez milion lat nie spadła tu nawet kropla deszczu

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

W niektórych rejonach przez lata nie spada nawet kropla deszczu. Ale jakie są najsuchsze miejsca na naszej planecie? Przede wszystkim, suche niekoniecznie znaczy gorące. Pustynia to obszar o małej ilości opadów, gdzie występuje bardzo niewiele roślin i zwierząt. Suche Doliny McMurdo na Antarktydzie pasują jak ulał do tej definicji. Ze względu na brak opadów przez ostatnie, och, kilka milionów lat, Doliny nie mają znaczącej pokrywy lodowej. A życie kwitło tu ostatnio 90 milionów lat temu, kiedy cały rejon pokrywały zalesione i tętniące od owadów mokradła…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.