Pożary w Australii. Jak pomóc?

Uwaga! Player może nie działać w Operze! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Film nie działa - odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da!

Co wiecie o Australii? Jak wyglądała przed strasznymi wydarzeniami, które miały tam miejsce w ostatnim czasie? Australia to niesamowity obszar. Według naukowców jest to najstarszy kontynent na naszej planecie, leżący na platformie Prekambryjskiej, która powstała ponad 3 miliardy lat temu. Ze względu na fakt, że Australia została otwarta na świat znacznie później niż inne kontynenty, przyroda została tam zachowana znacznie lepiej. Sam kontynent położony jest w trzech strefach klimatycznych: tropikalnej w środkowej części, subtropikalnej w południowej i podrównikowej w części północnej. Od strony północnej i od równika, wiatry oraz wody Oceanu Indyjskiego przynoszą ciepło. Zimne wiatry często wieją natomiast z południa, niosąc za sobą mróz z Antarktydy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.