Połów w Entogo

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Film dokumentalny o tradycyjnym połowie ryb w świętym stawie Entogo. Na skalistej ziemi Dogonów w Afryce Zachodniej ryby istniały wcześniej niż ludzie, a bogowie są bogami wód. Dlatego każdego roku mężczyźni zbierają się na wspólny połów ryb w wodach świętego stawu Entogo. Ludzie przybywają z daleka, by móc wziąć udział w wielkim połowie, który niegdyś zbratał dwa zwaśnione plemiona. Ryby z połowu nie są sprzedawane – jako symbol płodności często ofiarowywane są kobietom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.