Pod naszymi stopami właśnie formuje się nowy ocean

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Z reguły żyjemy za krótko, by doświadczyć na własne oczy jakichkolwiek poważniejszych zmian geologicznych. Nie widzimy, jak rosną góry, jak rzeki zmieniają swój bieg ani jak tworzą się oceany. Całe doliny mogą ulec zalaniu, ale trwa to na tyle długo, że nie zdarzy się w jednym pokoleniu. Tym niemniej naukowcy odnotowali niedawno początek formowania się nowego oceanu – proces przebiega tak szybko, że może nawet będziemy świadkami jego narodzin. W pobliżu Półwyspu Somalijskiego właśnie teraz powstaje szósty ocean!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.