Oto jak powstaje i wydobywa się gaz ziemny

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Gaz ziemny powstaje w wyniku zmieszania różnych gazów w skorupie ziemskiej. W większości przypadków głębokość występowania waha się od kilkuset metrów do kilku kilometrów. Warto zauważyć, że gaz może tworzyć się w wysokich temperaturach i ciśnieniach, gdy nie ma dostępu tlenu w miejscu występowania. Naukowcy wciąż nie są zgodni co do przyczyn powstawania gazu ziemnego. Istnieją 2 teorie, które tłumaczą jego powstawanie: mineralna, czyli nieorganiczna i biogenna – organiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.