Ogień na Jowiszu. Czy da się podpalić gazowego olbrzyma?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Jowisz, Saturn, Uran i Neptun to planety nieposiadające stałej powierzchni, zbudowane głównie z gazu lub (w przypadku ostatnich dwóch) lodu. 🪐 Wszyscy wiemy, że gaz plus płomień równa się wybuch. Można więc założyć, że przy pomocy zwykłej zapałki można unicestwić całą taką planetę, prawda? Okazuje się, że nie jest to takie proste. A gdyby gazowy olbrzym faktycznie eksplodował, skutki dla naszej planety byłyby bez wątpienia katastrofalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.