Nilu prawie nie widać. Jak ogromna tama w Etiopii wywołała gigantyczny problem

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Wszyscy domyślamy się, jakie znaczenie ma Nil dla kontynentu afrykańskiego – to największy system rzeczny na świecie. Nie stanowi tajemnicy, że nawet 300 milionów ludzi w Afryce żyje na obszarach bez swobodnego dostępu do czystej wody, więc woda to dla nich tak naprawdę kwestia życia lub śmierci. Delta i dolina Nilu to dom dla prawie 100 milionów mieszkańców i praktycznie całej gospodarki Egiptu. Jak to się stało, że Egipt grozi użyciem siły militarnej przeciwko Etiopii i to właśnie z powodu Nilu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.