Niewiarygodny start największego samolotu na świecie

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Od 1903 roku, kiedy samolot „Flyer 1” braci Wright po raz pierwszy wzniósł się w powietrze, lotnictwo przeszło naprawdę długą drogę. Latające maszyny wciąż ustanawiają nowe rekordy – jeden bardziej niesamowity od drugiego. Pierwszy lot trwał zaledwie 12 sekund, podczas którego „Flyer 1” pokonał dystans około 36,6 metra, a to i tak była prawdziwa rewolucja. Nowoczesne samoloty latają nawet na dystansie 14 260 kilometrów jak Bombardier Global 7500, albo osiągają prędkość 3530 km/h jak Lockheed SR-71-A. Rekordzista posiada zaś prawie 500 tytułów, z czego 240 to rekordy świata. Ten olbrzym nie startuje, on dosłownie odpycha od siebie Ziemię. To nie samolot, a maszyna-marzenie! Na każdym lotnisku, na którym latający gigant An-225 startuje lub ląduje, gromadzi się duża liczba widzów, aby uwiecznić to wydarzenie. Naoczni świadkowie z entuzjazmem dzielą się potem swoimi emocjami ze spotkania z legendarnym Antonowem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube) zakazujących piractwa. Automat zmienia playery YouTube w Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.