Niesamowity świat liczb – 4 – Matematyczna rewolucja

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

XVII wiek przyniósł bezprecedensowy wzrost idei matematycznych i naukowych w całej Europie. Galileusz obserwował księżyce Jowisza na orbicie wokół tej planety. Tycho Brahe zebrał ogromną ilość danych matematycznych opisujących pozycje planet na niebie. Będąc asystentem Brahe’a, Johannes Kepler po raz pierwszy zetknął się z tematem ruchu planet i poważnie z nim zetknął się. Obliczenia Keplera uprościł współczesny wynalazek logarytmów przez Johna Napiera i Josta Bürgi. Keplerowi udało się sformułować matematyczne prawa ruchu planet. Geometria analityczna opracowana przez René Descartesa (1596–1650) pozwoliła na wykreślenie tych orbit na wykresie we współrzędnych kartezjańskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.