Niesamowity świat liczb – 3 – Kto wymyślił zero?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Kto wynalazł zero w Indiach? W 628 r. n.e. astronom-matematyk Brahmagupta napisał swój tekst Brahma Sphuta Siddhanta, który zawierał pierwsze matematyczne traktowanie zera. Zdefiniował zero jako wynik odjęcia liczby od siebie, postulował liczby ujemne i omówił ich własności w ramach działań arytmetycznych. Jego słowem oznaczającym zero było shunya (pustka), ten sam termin używany wcześniej dla pustego miejsca w 9-cyfrowym systemie wartości miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.