Niesamowite fakty o Ziemi i innych planetach

Uwaga! Player może nie działać w Operze! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Film nie działa - odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da!

W dobie Internetu każdy może z łatwością odnaleźć mnóstwo informacji o świecie. Nie zmienia to faktu, że w niektóre ciekawostki dotyczące Ziemi i Wszechświata aż trudno czasem uwierzyć. Czy wiedzieliście na przykład, że Ziemia mogła być kiedyś fioletowa, a nie zielona? Istnieje teoria, wedle której mikroby do pochłaniania światła słonecznego nie używały niegdyś chlorofili, lecz zupełnie innych związków. To właśnie one nadawały żywym organizmom fioletowy odcień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.