Naukowcy odkryli nową planetę, a ona nagle zniknęła

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Teleskop Hubble’a krąży wokół naszej planety i rozgląda się po wielkim nieznanym Wszechświecie. A ponieważ unosi się ponad atmosferą, widzi obiekty znacznie dalej niż teleskopy na Ziemi. Tam w górze nie ma chmur. Dzięki temu przyrządowi mogliśmy potwierdzić teorię o supermasywnych czarnych dziurach w centrach galaktyk. Teleskop odkrył także mnóstwo nowych galaktyk, w tym najstarszą na świecie, która jest jakieś 8 miliardów lat starsza niż Droga Mleczna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.