Nasi przodkowie nie widzieli błękitu. Wtedy jeszcze nie istniał

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Rozejrzyj się. Wokół ciebie jest całe spektrum barw! Ale sposób, w jaki je postrzegasz w dużej mierze zależy od twojego miejsca zamieszkania! Obywatele niektórych państw używają większej ilości słów do opisania koloru niż inni. W niektórych zakątkach świata w ogóle nie istnieją słowa je określające. Starożytni nie wiedzieli nawet, że istnieje taki kolor jak niebieski! Posłuchaj, w jaki sposób i kiedy go odkryto, oraz w jaki sposób twoje oczy postrzegają kolor w zależności od miejsca twojego pochodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.