Najsuchsze miejsce na Ziemi, gdzie kamienie same się poruszają

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Marsjańskie krajobrazy, wyschnięte słone jeziora, nieznośne ciepło, opuszczone miasta i kopalnie, tajemnicze wędrujące kamienie i wycie kojotów nocami… Nie, to nie jest sceneria z horroru, to najgorętsze miejsce na ziemi – Dolina Śmierci. W tysiąc 1913 roku w Dolinie, w miejscu zwanym Furnace Creek, Narodowa Służba Pogodowa Stanów Zjednoczonych zanotowała temperaturę w wysokości 56 stopni Celsjusza. To był rekord, ale nawet w zwyczajny letni dzień temperatura sięga tam 50 stopni. To naprawdę jedno z najdziwniejszych miejsc na Ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.