Muchy widzą w zwolnionym tempie i 9 innych superzwierząt

Uwaga! Player może nie działać w Operze! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Film nie działa - odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da!

Dlaczego tak trudno jest pacnąć muchę? Jak mucha unika uderzenia? I jak to się dzieje, że jest tak niewiarygodnie szybka? W rzeczywistości, muchy poruszają się z całkiem normalną prędkością jak na swoje gabaryty. To ty jesteś po prostu trochę zbyt powolny. Malutki mózg muchy reaguje kilka razy szybciej na to, co widzi, niż to ma miejsce w naszym przypadku. Jedna sekunda dla muchy to jak 5-6 sekund dla człowieka. Kiedy mucha na ciebie patrzy, widzi cię tak, jakbyś poruszał się w wodzie, powiedzmy na basenie – bardzo powoli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.