Miejsce pełne sekretów. Ani ludzie, ani zwierzęta nie mogą się tam zbliżyć!

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Było lato 1949 roku. Młody geolog Wadim Kołpaow został wysłany na wyprawę badawczą na Syberię w obwodzie irkuckim. Miał za zadanie sporządzić mapę geologiczną tego obszaru. Jednak podczas pracy natknął się na zupełnie niecodzienne zjawisko, które dotąd spędza naukowcom sen z powiek… Ooo, co to mogło być? Chociaż obecnie jest ono bardziej znane jako krater Patomski, miejscowi nadali mu nazwę Ognistego Orlego Gniazda – prawdopodobnie dlatego, że wyglądem przypomina zbudowane na wzgórzu ogromne ptasie legowisko. Formacja skalna wznosi się na 40 metrów w górę; czyli jest w połowie tak wysoka jak sekwoja olbrzymia. Stożkowata podstawa konstrukcji ma średnicę 160 metrów – to liczba porównywalna z wysokością słynnego futurystycznego budynku Space Needle w Seattle. Ale to, co kryje się w środku, byłoby z pewnością o wiele bardziej szokujące niż przywołane dane! Dowiedzmy się więcej o jednym z najbardziej tajemniczych miejsc na świecie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.