Mgławica Oriona. Podróż do gwiezdnego żłobka

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Mgławica Oriona, tworząca na niebie przepiękny widok, od lat fascynuje naukowców. Najnowsze zdjęcia, pochodzące z odnowionego teleskopu Hubble’a, ukazały mgławicę o wiele wyraźniej i pozwoliły dostrzec, że jest ona w istocie gigantyczną kolebką nowych gwiazd i planet. Naukowcy otrzymali wystarczająco dużo danych, aby odtworzyć trójwymiarowy kształt mgławicy i miejsca, w których kształtują się gwiazdy. Dr Robert O’Dell bada Oriona od ponad 50 lat. Staje się on przewodnikiem na kosmicznym szlaku wiodącym ku Orionowi i jego tajemnicom. Twórcy dokumentu przedstawiają spektakularne zdjęcia z kosmosu uzupełnione przez modele stworzone w grafice komputerowej, objawiające nowe rejony ekspansji naukowej. Widz staje się świadkiem gigantycznych procesów, w wyniku których gwiazdy i planety gwałtownie pojawiają się na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.