Mali szefowie – Crepe

Uwaga! Wideo uruchamiaj ZAWSZE z włączoną blokadą reklam, bo wyskoczą reklamy i nieprzewidywalne okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz go i zatwierdź. Niektóre filmy wgrywają się i uruchamiają nawet 10-60 sekund (uzbrój się w cierpliwość). FILM NIE DZIAŁA? ODŚWIEŻ STRONĘ! Nadal nie działa? Zgłoś to a naprawimy (jeśli się da)!

W tym odcinku Mateusz spróbuje przygotować coś jeszcze lepszego niż batoniki Stefci! Czy uda mu się? Specjalnie na ten pojedynek przygotował crepe z mascarpone, dżemem i karmelizowanymi bananami. Pyyyyyyszne!

Składniki:

Ciasto na naleśniki:

– 2 szklanki puszystej mąki wrocławskiej

– 3 jajka

– 3 łyżki cukru

– 3 szklanki mleka

– 1/4 szklanki rozpuszczonego masła

Dodatki:

– serek mascarpone

– dżem truskawkowy 100% z owoców

– 4 banany

Czas przygotowania: 20-30 minut

Liczba porcji: 10

Sposób przygotowania:

1. Wszystkie suche składniki ciasta na naleśniki mieszamy, dodając stopniowo: jajka, mleko i masło. Całość mieszamy do uzyskania odpowiedniej konsystencji.

2. Podsmażamy cukier na maśle, by powstał karmel, na którym po chwili podsmażymy banany.

3. Na osobnej patelni smażymy cienkie naleśniki.

4. Gotowe naleśniki składamy z bananami, a na wierzch kładziemy mascarpone i dżem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - korzystamy z legalnych wklejek wideo ze stron zewnętrznych, których regulaminy zabraniają łamania praw autorskich. Piractwo zgłaszaj na stronach źródłowych. Usuwamy wklejki na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z własnymi modyfikacjami.