Mali szefowie – Crepe

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

W tym odcinku Mateusz spróbuje przygotować coś jeszcze lepszego niż batoniki Stefci! Czy uda mu się? Specjalnie na ten pojedynek przygotował crepe z mascarpone, dżemem i karmelizowanymi bananami. Pyyyyyyszne!

Składniki:

Ciasto na naleśniki:

– 2 szklanki puszystej mąki wrocławskiej

– 3 jajka

– 3 łyżki cukru

– 3 szklanki mleka

– 1/4 szklanki rozpuszczonego masła

Dodatki:

– serek mascarpone

– dżem truskawkowy 100% z owoców

– 4 banany

Czas przygotowania: 20-30 minut

Liczba porcji: 10

Sposób przygotowania:

1. Wszystkie suche składniki ciasta na naleśniki mieszamy, dodając stopniowo: jajka, mleko i masło. Całość mieszamy do uzyskania odpowiedniej konsystencji.

2. Podsmażamy cukier na maśle, by powstał karmel, na którym po chwili podsmażymy banany.

3. Na osobnej patelni smażymy cienkie naleśniki.

4. Gotowe naleśniki składamy z bananami, a na wierzch kładziemy mascarpone i dżem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.