Które zwierzę pobiegnie najdalej bez robienia przerwy?

Uwaga! Player może nie działać w Operze! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Film nie działa - odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da!

Wszyscy wiedzą, że gepard jest najszybszym zwierzęciem na świecie. W teście “szybkość kontra wytrzymałość” od razu wychodzi na prowadzenie, osiągając prędkość 120 km/h w zaledwie 3 sekundy. Jednak po 20 sekundach – i przebiegnięciu długości 7 boisk piłkarskich – gepard opada z sił. Lwy biegają wprawdzie szybko, ale to też krótkodystansowcy. Gdy gonią swoją ofiarę w trakcie polowania, potrafią skoczyć na nią nawet na odległość 11 m! To prawie tyle, ile wynosi długość naczepy tira! Po kilku sekundach pościgu jednak wymiękają…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.