Kto zamieszkuje głębię oceanu?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Najbardziej odległe od lądu miejsce na oceanie nazywa się Punktem Nemo. Od najbliższej ziemi dzieli go 2688 km. Niewiele osób na świecie przepływało w jego okolicach. Nawet inżynier Hrvoje Lukatela, który wyliczył je za pomocą komputera w 1992 roku, nigdy nie zawitał nawet w jego pobliże. Oprócz tego, jeśli wierzyć opowiadaniom Lovercrafta, to właśnie tam mieszka Wielki Przedwieczny, zwany Cthulhu. To oczywiście fikcja, jednak badania prowadzone w latach 1990.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.