Kto zamieszkuje głębię oceanu?

Uwaga! Player może nie działać w Operze! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Film nie działa - odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da!

Najbardziej odległe od lądu miejsce na oceanie nazywa się Punktem Nemo. Od najbliższej ziemi dzieli go 2688 km. Niewiele osób na świecie przepływało w jego okolicach. Nawet inżynier Hrvoje Lukatela, który wyliczył je za pomocą komputera w 1992 roku, nigdy nie zawitał nawet w jego pobliże. Oprócz tego, jeśli wierzyć opowiadaniom Lovercrafta, to właśnie tam mieszka Wielki Przedwieczny, zwany Cthulhu. To oczywiście fikcja, jednak badania prowadzone w latach 1990.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.