Kochane mięso

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

W jaki sposób mięso utorowało sobie drogę na nasze talerze? Czy rzeczywiście jest zwyczajnym produktem spożywczym? W sytuacji, gdy globalne zapotrzebowanie na mięso przekracza możliwości, jego pozyskania warto zadać sobie te oraz wiele innych pytań. Ostrożne szacunki przewidują, że do roku 2050 populacja Ziemi będzie liczyć 9 miliardów ludzi. Aby wyżywić tę w większości mięsożerną rzeszę potrzeba będzie 36 miliardów sztuk zwierząt rzeźnych.

1 komentarz

  1. Obowiązkiem Istot wyższego rzędu jest opieka i umożliwienie bycia sobą gatunkom niższego rzędu. Ludzie chyba jeszcze nie dojrzeli do tego, że są emanacją Absolutu – nie ma się co dziwić zatem, że sami są traktowani jak te zwierzęta. Zamknięte koło wykorzystywania natury, zwierząt i ludzi. Nie chodzi tu aby zwierzęta traktować jak ludzi (co robią choćby niektórzy weganie) – to istoty niższego rzędu, ale Istota połączona ze swoją duchową naturą, Istota nie żyjąca strachem o przetrwanie nie będzie chciał ich wykorzystać. W Star Treku była taka zasada nieinterwencji w życie istot niższych – tak powinniśmy traktować zwierzęta. Nie są naszą własnością, żadne życie nie jest własnością kogoś innego. Pozdrawiam i przepraszam jeśli to co napisałem nie jest do końca zrozumiałe – taka szybka myślonotatka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.