Kiedy Hiszpanie zakończą budowę świątyni Sagrada Familia?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Kim jest najwybitniejszy obywatel Barcelony? Nie, nie chodzi o żadnego piłkarza. Jeśli wybierzecie się na spacer po tym mieście, w wielu miejscach natkniecie się na dziwne, przyciągające uwagę konstrukcje. To elegancko urządzone budynki, na przykład bez ostrych kątów, przypominające gigantyczne rzeźby czy dziwaczne postacie zwierząt pokryte mozaikami. Zostały one zaprojektowane i zbudowane przez Antoniego Gaudiego, genialnego architekta, którego unikalny styl wciąż ma wpływ na pracę współczesnych mistrzów. Do najsłynniejszych dzieł Gaudiego w Barcelonie należą Casa Vicens, Szkoła Terezianoc, Dom Bellesguard, Pałac Guell, Casa Batlló, Dom Mila czy Park Guell. Zalicza się do nich też słynna Sagrada Familia. Budowa świątyni rozpoczęła się 139 lat temu i trwa do dziś. Dlaczego zajmuje to tyle czasu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.