Każdy mieszkaniec to milioner. Najbogatsza wioska w Chinach

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Wioska Huaxi, położona w jednej z chińskich prowincji, zyskała sławę, bo mieszkają w niej sami milionerzy. Najbiedniejsi w Huaxi to ci, których fortuny nie przekraczają… 400 000 dolarów. Wioska to dziś dom dla 60 000 osób – wszyscy mieszkają w ogromnych domach, jeżdżą luksusowymi samochodami i mają przyzwoite oszczędności na kontach bankowych. W przypadku, gdy ktoś zdecyduje się wyprowadzić z wioski, wiele straci. Nikomu z Huaxi nie śpieszy się jednak do zmiany miejsca zamieszkania, bo każdy ma tam prawo do darmowych lekarstw, edukacji i mieszkania, a także do ubezpieczenia emerytalnego, a nawet dopłat do żywności. Pod koniec każdego roku administracja dzieli równo 20% całkowitego dochodu wioski pomiędzy absolutnie wszystkich mieszkańców, w tym dzieci. Wynika to z faktu, że wszyscy mieszkańcy wsi są udziałowcami w korporacji Huaxi Village. Otrzymują więc 1/5 dochodu ze wszystkich firm zlokalizowanych w wiosce. Reszta dochodów pokrywa koszty dalszego rozwoju społeczno-gospodarczego. Lokalni mieszkańcy nazywają swoją wioskę numerem jeden w Tianxia – chińskiej koncepcji cesarstwa uniwersalnego. Na świecie nie ma drugiego takiego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.