Jowisz prawdopodobnie pochłonął kilka planet

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Jowisz to piąta planeta od Słońca, i największa w całym Układzie Słonecznym – w środku gazowego olbrzyma zmieściłoby się 1 300 planet wielkości Ziemi. Można to sobie wyobrazić tak: gdyby Jowisz był piłką do koszykówki, Ziemia byłaby rozmiaru wisienki. W jaki sposób Jowisz zyskał cała tą masę? Według jednej z teorii, gazowy olbrzym “rozpychał się” niegrzecznie po nowo powstałym Układzie Słonecznym i “zjadł” po drodze kilka mniejszych planet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.