Jak wyglądałoby najsilniejsze trzęsienie ziemi

Uwaga! Player może nie działać w Operze! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Film nie działa - odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da!

Największe trzęsienie ziemi w historii miało miejsce w Chile w roku 1960. Trzęsienie o magnitudzie 9,5 wywowało erupcje wulkaniczne oraz kolosalne fale tsunami na Oceanie Spokojnym. Naukowcy podejrzewają, że trzęsienie było tak silne, że przesunęło oś Ziemi, skracając dzień na całym świecie o ponad jedną mikrosekundę. A gdyby planetę bez ostrzeżenia nawiedziła podobna klęska, tyle że dwa razy silniejsza? Jakich zniszczeń planety dokonałoby trzęsienie ziemi o magnitudzie 20!?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.