Jak Izrael stał się najbardziej zaawansowanym rolniczo krajem

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Trudno znaleźć na mapie świata państwo dziwniejsze niż Izrael. Ze wszystkich stron otoczone jest piaskami lub niezdatną do picia wodą, zasoby podglebia są niezwykle skromne i w przeciwieństwie do arabskich sąsiadów, nie ma tu szczególnie cennych surowców naturalnych, nie ma ropy ani gazu. W warunkach zupełnie niekorzystnych dla człowieka Izrael ewoluował z państwa o ciągłym braku zasobów wodnych do lidera w wydobyciu wody pitnej, znalazł sposoby na pobudzenie rolnictwa na jałowych ziemiach i stał się stolicą zaawansowanych technologii, właśnie na tej płaszczyźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.